Житомир

Житомир належить до найдавніших історичних і культурних міст нашої держави і є центром Житомирської області України. 
 
Місто є найбільшим в поліському регіоні і відіграє важливу економічну та науково-культурну роль.
Житомир майже з усіх боків місто оточене лісовими масивами, через місто протікають річки Тетерів (район Старий Житомир), Лісова Кам'янка, Лісна, Кам'янка Польова, Крошенка, Путятинка. У місті багато парків, скверів. На південно-західній околиці на берегах Тетерівського водоймища розташований гідропарк. У місті та приміській лісопарковій зоні розташовані санаторії. Старовинна частина Житомира розміщена на трьох скелястих пагорбах над річкою Кам'янкою — на горах Охрімовій, Замковій та Петровській.
Центральним майданом є Соборний майдан. Найвідоміша, але невелика за довжиною, центральна вулиця (таким чином, схожа за своєю роллю в Житомирі на Хрещатик у Києві) - це вулиця Михайлівська; вона є пішохідною. 
Окрасою міста є мости. Найцікавішим із них є Підвісний — через ріку Тетерів у парку ім. Гагаріна. Він утримується вантами, перекинутими через два 70-метрових пілони на висоті майже 40 метрів. З мосту відкривається чудовий краєвид на прибережні схили, старовинні райони міста Мальованку, Корбутівку та 37-метровий Монумент Слави.
Житомир - батьківщина видатних вчених, письменників, композиторів. З містом пов'язані життя і діяльність багатьох відомих діячів науки і культури, таких як Олег Ольжич, Сергій Корольов, Святослав ріхтер, Борис Тен і навіть Оноре де Бальзак.
Тут знаходяться: історико-краєзнавчий музей, картинна галерея, музей природи, літературно-меморіальний музей В. Г. Короленка та меморіальний будинок-музей академіка Сергія Корольова, літературний музей Житомирщини та музей історії пожежної охорони, єдиний в Україні музей історії космонавтики.
Крім того вартими уваги є 
Замкова гора;
Преображенський собор;
Памятник природи скеля "Голова Чацького" та багато інших цікавих місць.
На житомирщині знаходиться маєток графів Ганських, де свого часу гостював Оноре де Бальзак.
 

Видання та твори


Коментарі