Ар'є Павло

1977 — наші дні

Павло Ар'є 
(Нар. 16 жовтня 1977 р.) 
 
один з найвідоміших молодих українських драматургів, чиї п'єси ідуть в Україні та Європі. 
 
Довгий час мешкає в Німеччині, де, за його словами, починав з нуля: «Такої брудної, принизливої роботи, як у Німеччині, я ніколи не робив. При тому, що я людина з не одною вищою освітою... Перша моя робота була в ресторані, допомагав на кухні. Приходив додому – такий відчай був. А ще треба було вчитися, часу не вистачало». Попри це у 2010 році його п'єса «Експеримент» увійшла в 20 найкращих п’єс найбільшої європейської театральної Бієнале NEW PLAYS FROM EUROPE в німецькому Вісбадені. 
 
Вважає себе українським автором, бо пише українською, а тема України для нього надважлива: «І оця відстань, яку я маю від українського соціуму, від ситуації яка тут, мені дуже допомагає. Дуже допомагає подивитися з боку, можливо, вийти з-під впливу такого соціального плану, соціального тиску».
 
Одну із п'єс Ар'є на тему Чорнобильської трагедії («Баба Пріся») поставив відомий режисер Роман Віктюк, назвавши спектакль «На початку і в кінці часів». За сюжетом, у зоні відчуження живе майже 100-річна баба Баба Пріся (критики називають її "іншою Мавкою" – як антипод до юної і красивої героїні п'єси Лесі Українки); до Баби Прісі навідуються люди, що шукають порятунку від світу. Московські глядачі побачили в п’єсі антиросійські декларації, тому покази супроводжувалися скандалом. 
 
Роман Віктюк, який зважився поставити молодого драматурга, сказав: "Я відразу зрозумів: цей автор - божевільний! А тільки з такими драматургами мені і хочеться працювати. Мені здається, що Паша Ар'є із тих авторів, які постійно про щось спілкуються з представниками "того" світу потойбічного...".
 
На питання, що б Ар’є порекомендував молодим драматургам, автор каже: «не будьте драматургами», він дійшов висновку, що «драматург – це погана професія», адже в Україні зовсім немає попиту на цю професію, якби добре автор не писав, а національний театр – у цілковитому занепаді. 

Докладна біографія

Видання та твори


Коментарі