Вавилон’13

2013 — наші дні

Вавилон’13 – творче об’єднання режисерів, операторів, монтажерів, які документують події Майдану. Територія фіксації подій українського громадянського протесту.
Учасниками Вавилон’13 є Володимир Войтенко, Володимир Тихий, Лариса Артюгіна, Марина Врода, Ігор Савиченко, Іван Сауткін, Юля Гонтарук, Марися Нікітюк, Денис Воронцов, Олександр Стеколенко, Юрій Грузінов, Сергій Клепач, Роман Климпуш, Марія Пономарьова, Ярина Груша, Іван Левченко, Філіпп Рожен, Андрій Рогачов, Анастасія Максимчук, Олександра Бровченко, Марія Нестеренко, Юрій Дунай, Віталій Барабаш, Ганна Тиха, Роман Любий та інші.
«Ідея щось робити витала в повітрі і ми в неї судорожно вчепились. Я почав телефонувати до Володі Тихого, до Марини Вроди, зателефонував своїм знайомим, колегам, друзям і запропонував зустрітись на Михайлівській. Так все почалось», - пригадує молодий продюсер Денис Воронцов.
Назва BABYLON'13 пов’язана з багатьма асоціаціями. І з фільмом «Вавилон ХХ» Івана Миколайчука, людьми, які говорять різними мовами, і з тим, що «Йолка – як вавилонська вежа», пояснює засновник Володимир Войтенко.
У Маніфесті Вавилону’13 вказано: «нас об’єднало переконання – через документальне кіно можна змінювати уявлення людей про навколишню дійсність та стан речей».
Роботу та матеріали кінематографістам фінансували волонтери Спільнокошту.
Кінопроект  розпочав свою діяльність коротким відео: «Prologue», яке було записано на Михайлівській площі 30 листопада 2013-го року. Загалом творче об’єднання відзняло більше сотні короткометражних документалок та кілька повнометражних фільмів.
«В об’єктив потрапили «самооборонці», спецпризначенці, спонтанні кухарі Євромайдану, мітингувальники, піаніст у КМДА та багато інших історій з революційного життя столиці і не тільки. Останні зйомки відбувались у Донецьку. На відео видно, як агресивні мешканці сходу кидають у бік зовсім нечисленних прихильників Євромайдану образи та звинувачують у тому, що вони заважають працювати».
Першим повнометражним документальним фільмом BABYLON’13 стала стрічка «Сильніше, ніж зброя» 2014 року.
Також у співпраці з телеканалом 1+1 Вавилон’13 створив документальні фільми «Зима, що нас змінила» та «Наша Надія».
Вавилон’13 отримав премію «Скіфський олень» на міжнародному кінофестивалі «Молодість» 2014 року за внесок в українське кіномистецтво.
 
Джерела:
https://www.youtube.com/user/babylon13ua
http://babylon13.com/

Видання та твори


Коментарі