Всеросійська виставка 1913 року в Києві

Розмір: 77.5 Kb

Матеріал надано користувачем: (Hell`ga)

Опис


Рік побудови: 1913.

Розташування: біля низу Черепанової гори на Олімпійській площі, деякі павільйони знаходилися на Парковій алеї.

Сучасне використання: павільйони знесено.

Всеросійська виставка, яка відбулася у Києві 1913 року, була подією непересічного значення. Біля підніжжя Черепанової гори, на місці колишнього Олексіївського парку під керівництвом архітектора Ф. Е. Вишинського було споруджено справжнє виставкове містечко. У будівництві павільйонів брав участь відомий київський архітектор В. В. Городецький.

Виставка мала 24 відділи, які представляли промисловість, сільське господарство, науку, спорт. Окремі розділи експонувалися в Троїцькому народному домі, Педагогічному музеї, на схилах Дніпра. На Парковій алеї, зокрема, була виставка птахівництва і тваринництва. Один із павільйонів виставки існував до 1977 року. Це була одноповерхова споруда (пізніше тут містився Палац фізкультури), що торцем виходила на Велику Васильківську вулицю. Нині тут зведено будівлю товариства "Знання".

Знаменно, що багато видів змагань першої російської олімпіади 1913 року проходили саме тут, на території тодішньої виставки. А 1980 року Олімпійський (тоді - Республіканський) стадіон приймав учасників Олімпійський ігор.

джерело

Файли


exhibit1.jpg jpg (33.6 Kb)

exhibit2.jpg jpg (20.6 Kb)

exhibit3.jpg jpg (23.3 Kb)

Подібні твори


Костел Святого Миколая Костел Святого Миколая

Городецький Владислав

Будинок з химерами Будинок з химерами

Городецький Владислав

Будинок з химерами Будинок з химерами

Городецький Владислав

Коментарі