Національний художній музей України

Розмір: 660.3 Kb

Матеріал надано користувачем: (Hell`ga)

Опис


Роки побудови: 1897-1900.

Архітектурний стиль: неокласицизм.

Розташування: на початку вулиці Грушевського, біля Європейської площі.

Сучасне використання: Національний художній музей України - музей українського мистецтва.

Ця видатна споруда, збудована, архітектором Владиславом Городецьким, нині є Національним художнім музеєм України. У ньому зберігається одна з найбагатших колекцій українського живопису, скульптури та графіки.

Сучасний музей займає будівлю, зведену 1899 року архітектором Владиславом Городецьким спеціально для першого в Києві Міського музею. Її було споруджено в неокласичному стилі за проектом архітектора В.Городецького та Г. Бойцова. Зараз будівля є пам‘яткою архітектури. Скульптурними оформленням займався Е.Саля. На будівництво витратили 249 тис. крб, з яких уряд дав лише 100 тис. крб, 108 тис. крб виділила з родина Терещенків.

Великі заслуги в розвитку закладу належали Богдану та Варварі Ханенкам, Терещенкам, В.Хвойці, М.Біляшівському, Д.Щербаківському, Ф.Ернсту та іншим. Особливо значний внесок в колекцію музею зробив Богдан Ханенко, який подарував свою археологічну колекцію з 3145 предметів, оцінювану в 70 тис. крб (більше половини вартості всіх експонатів музею на час його відкриття).

Роботу з організації й спорудження музею здійснило створене 1897 року на основі Товариства заохочення мистецтв Київське товариство старожитностей і мистецтв, яке мало на меті "збирання пам‘яток в інтересах науки, а також для розвитку естетичного смаку і художньої освіти". 1 серпня 1899 р. у 5 залах 1-го поверху музею відкрили археологічну виставку археологічних знахідок Вікентія Хвойки з нагоди XI Всеросійського археологічного з‘їзду, що відбувався в Києві. Цей день прийнято вважати датою заснування музею.

Офіційне відкриття й освячення відбулося 23 грудня 1904р. Тоді музей одержав назву «Київський художньо-промисловий і науковий музей імператора Миколи Олександровича». Одночасно вживалися неофіційні назви "Музей старожитностей і мистецтв" і "Київський міський музей".

Вже у 1936 році музей було перейменовано у Київський державний музей українського мистецтва, а у 1964 році - у Державний музей декоративного мистецтва УРСР.

У 1967-72 роках музей було добудовано, внаслідок чого виставкова площа збільшилась майже вдвічі.

Фонди Національного художнього музею України на сьогодні налічують близько 40 000 експонатів, серед яких — шедеври українського та зарубіжного живопису, скульптури та графіки від часів Київської Русі до сьогодення. У музеї мають місце тимчасові та постійні експозиції. Серед постійних представлені твори, починаючи з ХІІІ століття. Особливо виділяються серед них колекція українського іконопису XIV-XVIII століть, портрети та народні картини того ж періоду.

джерело

Файли


1Tx_6453-6454.jpg jpg (264 Kb)

city_mus1.jpg jpg (32.5 Kb)

city_mus6.jpg jpg (184 Kb)

grush_str_1900s.jpg jpg (68.2 Kb)

museum_1906.jpg jpg (111.6 Kb)

Подібні твори


Костел Святого Миколая Костел Святого Миколая

Городецький Владислав

Будинок з химерами Будинок з химерами

Городецький Владислав

Будинок з химерами Будинок з химерами

Городецький Владислав

Коментарі