Драматичний театр Соловцова - Театр Івана Франка

Розмір: 323.3 Kb

Матеріал надано користувачем: (Hell`ga)

Опис


Рік побудови: 1898

Архітектурний стиль: історизм (еклектика).

Розташування: на площi Iвана Франка, 3, на дiлянцi колишньої садиби профессора Ф.Мерiнга.

Сучасне використання: театр імені Івана Франка.

До самого початку ХХ століття на місці площі І. Франка був ставок на великій садибі професора київського університету Ф. Ф. Мерінга. Після смерті Мерінга швидкими темпами починається прокладання і забудова вулиць Миколаївської (нині - Городецького), Ольгинської, Нової (нині - провулок Станіславського), Мерінговської (нині - Заньковецької), які й окреслили нову площу.

Першою спорудою на площі стало приміщення драматичного театру, збудоване за проектом Е. П. Брадтмана та Г. П. Шлейфера. Двоповерхову будівлю вони звели для театру М. М. Соловцова. Вистави тут почалися в жовтні 1898 року. Після революції 1919 року театр був націоналізований і перейменований на Другий театр Української Радянської Республіки.

У 1926 році в цьому приміщенні почав давати вистави український драматичний театр імені І. Франка, заснований у 1920 році у Вінниці. Поряд із класикою він знайомив глядачів з кращими творами молодої драматургії - п‘єсами М. Куліша, І. Микитенка, І. Кочерги, О. Корнійчук, Л. Первомайського тощо. У різні рок тут працювали такі корифеї українського театру, як Г. Юра, М. Крушельницький, А. Бучма, І. Мар‘яненко, Д. Мілютенко, В. Добровольський, Ю. Шумський, Н. Ужвій.

У 1959-60 роках проведено реконструкцію приміщення театру, надбудовано третій поверх. Перед театром розташований затишний сквер, посеред якого знаходиться чавунний фонтан у вигляді великої чаші, споруджений 1900 року. Таких фонтанів у Києві зараз налічується лише п‘ять. Колись їх можна було побачити чи не на кожному перехресті.

У 1956 році на честь 100-річчя з дня народження І. Я. Франка поруч з театром відкрито пам‘ятник видатному українському письменнику.

джерело

Файли


1solovtsov_1906.jpg jpg (138.5 Kb)

dram_th1.jpg jpg (35.5 Kb)

dram_th4.jpg jpg (21.1 Kb)

images.jpeg jpeg (6 Kb)

images1.jpeg jpeg (9.8 Kb)

p110.jpg jpg (112.4 Kb)

Подібні твори


Будинок вдови, що плаче Будинок вдови, що плаче

Брадтман Едуард

Прем‘єр-Палац готель Прем‘єр-Палац готель

Брадтман Едуард

Коментарі