Цирк Крутикова "Гіппо-Палас"

Розмір: 237.2 Kb

Матеріал надано користувачем: (Hell`ga)

Опис


Рік побудови: 1890.

Архітектурний стиль: модерн.

Розташування: на вулиці Городецького (колишній - Миколаївській), на місці сучасного кінотеатру "Україна".

Сучасне використання: знесено, на його місці - кінотеатр "Україна".

Перші тимчасові дерев‘яні приміщення цирку з‘явились в місті у 60-х роках ХІХ століття. В різні роки вони розміщалися на Бессарабській площі. Та наприкінці 1875 на розі сучасних вулиць Пушкінської та Богдана Хмельницького (тоді - Фундуклеївської) була збудована цегляна будівля цирку Бергоньє. Нині в ньому - театр російської драми імені Лесі Українки.

Пізніше він діяв на Університетській (нині - Шевченківський парк) та Думській (нині - майдан Незалежності) площах. З 1883 по 1890 рік з тимчасовою перервою у 1888-89 роках на Думській площі гастролювали цирк братів Микитиних, у 1888-89 роках - цирк Шумана, тут також виступав з тваринами і дресувальник Лев Дуров.

У 1890 році дресувальник коней П. С. Крутиков збудував цирк на 200 місць, а у 1903 році - нову цегляну будівлю - "Гіппо Палас" (кінний палац) - єдиний на той час в Європі двоповерховий цирк. Архітектором "Гіппо Паласу" був Е. П. Брадтмана. Він вміщав біля двох тисяч глядачів, був обладнаний засобами для трансформації сцени. Зал мав досконалу акустику. У цьому цирку часто виступали відомі вітчизняні та іноземні співаки.

"Гіппо Палас" знаходився на Миколаївській вулиці (нині - вулиця Городецького), але був знищений у роки Другої Світової Війни.

Пізніше на його місці було збудовано кінотеатр "Україна".

джерело

Файли


1circus4.jpg jpg (107.7 Kb)

circus.jpg jpg (97.7 Kb)

circus1.jpg jpg (31.8 Kb)

Подібні твори


Коментарі