Іду до тебе (1971)

Розмір: 642.4 Mb

Матеріал надано користувачем: Library Resources (libres3)

Опис


Іду до тебе

Рік: 1971
Режисер: Микола Мащенко
Сценарист: Іван Драч
Оператор: Олександр Ітигілов
Художник: Олексій Бобровников
Звукорежисер: Юрій Горецький
Композитор: Володимир Губа
Актори: Алла Демидова, Микола Олялін, Ольга Матешко, Клара Лучко, Юлія Ткаченко, Костянтин Степанков, Іван Миколайчук, Ігор Стариков, Іван Гаврилюк, Леонід Бакштаєв
Кіностудія: Київська кіностудія художніх фільмів ім.О.Довженка

Сюжет:
Фільм про постать української поетеси Лесі Українки. Головний мотив фільму — трагічне кохання Лесі Українки до революціонера-марксиста Сергія Мержинського.
Фільм про подорож поетеси до свого коханого, у дослівному та метафоричному сенсі водночас. Після смерті С. Мержинського Леся написала поему «Одержима», що стала відображенням сили духу поетеси. Але не тільки любовна лірика є у цьому фільмі.

Він нагадує нам про любов поетеси до України, до рідної мови, що за словами Лесі є «душею народу», її революційну та національну позицію у справі боротьби за існування України. Фільм складається з мозаїки спогадів, настроїв, уривчастих епізодів, які сплетаючись створюють чисту ліричну мініатюру.

Через втручання керівних органів компартії у зйомку фільму одна з написаних Іваном Драчем сцен не була реалізована у задуманому автором вигляді, що було відзначено навіть радянською критикою.

У «Доповідній записці відділу культури ЦК Компартії України про деяких членів Спілки письменників України» від 18 грудня 1973 р. Зав. відділом культури ЦК Компартії України, у числі іншого, доповідає відносно сценарію фільму написаного Іваном Драчем: Сценарій позначений серйозними ідейно-художніми недоліками. В процесі зйомок перероблявся, тричі змінювався склад постановочних груп, допущені великі перевитрати державних коштів. Однак у фільмі (виробництво 1971 р., режисер М.Мащенко) не були до кінця подолані закладені в сценарії недоліки: Леся Українка зображена однобічно, поза її діяльністю як представниці революційно-демократичного руху, дещо перебільшено національний момент.

Якість: SATRip
Тривалість: 72 хв.
Відео: чорно-біле, DivX 5.0; 512x384; 1152 kb/s; 25 fps;
Звук: 44100 Hz; MPEG-1 Layer 3; 128 kb/s

Файли


Idu do tebe.avi avi (642.3 Mb)

Idu do tebe.jpg jpg (19.9 Kb)

Коментарі