Опера "Турандот"

Розмір: 22.1 Kb

Матеріал надано користувачем: (Hell`ga)

Опис


Джакомо Пуччіні

Диригент - Володимир Кожухар

14 і 15 червня 2003 року в Національній опері України були супераншлаги. Зал театру не змiг вмістити всіх, хто бажав познайомитися з новою роботою колективу — оперою Дж. Пуччіні «Турандот». Прем’єру канал УТ-1 транслював на Італію.

Цей міжнародний проект народився завдяки допомозі Посольства Італії в Україні, з яким київський театр тісно співпрацює. Режисер постановки Маріо Корраді, диригент Володимир Кожухар, хормейстер Лев Венедиктов, художник Марія Левитська. Головні партії виконували провідні майстра столичної опери: Лідія Забіляста, Світлана Добронравова, Сергій Магера, Тетяна Анісімова та інші, а також українські вокалісти, які нині живуть і працюють за кордоном. Так, Володимир Кузьменко — соліст Штутгартської опери — заради партії Калафа підкорегував свої плани, щоб знайти «віконце» й попрацювати в Києві. Володимир Пивоваров (Тимур), незважаючи на щільний гастрольний графік, також зумів викроїти час, приїхати зі Швейцарії та виступити в Україні.

Холодна красуня принцеса Турандот з мандаринового Пекіна щоночі загадує три загадки і горе тому смільчакові, що погодиться їх відгадати і завоювати її любов. Адже достатньо лише раз не розгадати загадки і вранці зустрінеться він з катом. Не порахувати числа загиблим хлопцям. Але благородному принцові Калафу, вимушеному приховувати власне ім'я і поневірятися на чужині, вдається не тільки розгадати загадки красуні, але і розтопити лід, що панує у її серці, і добитися любові. Щасливий фінал затьмарює смерть рабині принца Ліу, яка під тортурами не видала свого господаря і покінчила життя самогубством.

Красива східна казка, де є місце, як злу, так і справжньому благородству і вірності. Втім, у лібретто і багато не зовсім зрозумілих моментів, можливо через те, що оперу не вдалося закінчити Джакомо Пуччині. Він помер, працюючи над серединою третього акту, і вже після його смерті закінчення було дописане Франку Альфано. На першій прем'єрі у місці, де закінчується твір Пуччині, музиканти і артисти перервали виставу із словами "Тут смерть перервала роботу над оперою, яку маестро не встиг завершити" і лише наступного дня відбувся показ повного варіанту опери.

Написана у 1924 році, опера "Турандот" закінчує еру великих класичних італійських опер, причому дуже гідно. Арії, що нагадують кращі зразки бельканто, чудові ансамблі і масштабні масові сцени приголомшують уяву.

Три загадки «Турандот» (в газеті "День")

Тетяна Анісімова. Турандот

Файли


103-2-3.jpg jpg (22.1 Kb)

Подібні твори


Аудіозаписи Аудіозаписи

Забіляста Лідія

Коментарі