Арт-проект Микити Шаленного "Четверте Парадне" в Національному музеї Тараса Шевченка

Розмір: 1.4 Mb

Матеріал надано користувачем: Марія Хрущак (Maryna Skrypchenko)

Опис


До 3 листопада в Національному музеї Тараса Шевченка в партнерстві з дніпропетровською галереєю Artsvit працює виставка Микити Шаленного “Четверте парадне” (куратор - Костянтин Дорошенко).
 
В своєму персональному проекті в Києві дніпропетровський художник представить сім живописних робіт, в яких образи середньовіччя проявляються на фоні інтер’єрів під’їздів сучасних багатоквартирних будинків.
 
“Багатоквартирний будинок можна порівняти із певним хутором чи середньовічним поселенням, де дуже часто складаються специфічні відносини між істотами, що там проживають, - коментує концепцію виставки куратор Костянтин Дорошенко. - Істота, яку ми зустрічаємо в під’їзді будь-якого багатоповерхового будинку, не може бути нами з точністю ідентифікована. І ось у цьому для мене дуже цікава гра, яку затіяв Шаленний, із потраплянням образів нібито з інших світів в парадні багатоквартирних будинків”.
 
За словами куратора, замість традиційного експонування в одній із зал музею, було вирішено продовжити закладену в циклі Шаленного гру і розмістити роботи в дуже специфічних і несподіваних місцях, в яких відвідувачі музеїв зазвичай зустріти мистецтво не очікують.
 
 
Микита Шаленний народився у 1982 році в Дніпропетровську. Закінчив Придніпровську державну академію будівництва і архітектури. Працює в жанрах живопису, фотографії, відео та інсталяцій. Переможець в номінації “Приз громадськості” Премії PinchukArtCentre (2011). Учасник багатьох групових і персональних виставок в Україні та за кордоном. Живе і працює у Дніпропетровську.
 
Костянтин Дорошенко - арт-критик, куратор, радіоведучій. Входить до ТОП-5 найвпливовіших кураторів (2013) і ТОП-10 провідних арт-критиків України нульових (за версією журналу Art Ukraine). Куратор художніх проектів в Києві, Пекіні (КНР), Маямі (США) і Бішкеку (Киргизстан). Живе та працює в Києві.
 
Галерея Artsvit - найкрупніший виставковий майданчик Дніпропетровська. Галерея має обширну власну колекцію живопису, графіки і скульптури, яка охоплює дореволюційний, радянський і сучасний періоди розвитку мистецтва в Україні, Росії та інших країнах. Важливим напрямком своєї діяльності Artsvit вважає співпрацю з художниками Дніпропетровська. Заснована у 2013 році.
 
 
 

Файли


Інфанта.jpg jpg (569.6 Kb)

Мисливці.jpg jpg (428.8 Kb)

Світло ліхтаря.jpg jpg (447.5 Kb)

Коментарі