Срібна земля. Хроніка Карпатської України 1919-1939 (2012)

Розмір: 297.3 Mb

Матеріал надано користувачем: Марія Хрущак (Maryna Skrypchenko)

Опис


Документальний фільм «Срібна земля. Хроніка Карпатської України 1919-1939» режисера Тараса Химича було презентовано 16 червня 2013 року в Українському Національному музеї (Львів).
Як зазначають кінознавці, це захопплюча картина, яка дивиться на одному диханні – фільм зроблено майстерно, відповідно до всіх сучасних канонів кінематографа. Це відкриття багатьох маловідомих сторінок історії і не тільки про політичні події, а й про життя українського суспільства на зламі двох епох.
Режисерові вдалось за 75 хвилин показати, як сформувалася в самому центрі Європи нова незалежна держава – Карпатська Україна, яка навіть перед загрозою Другої світової війни зуміла привернути увагу передових ЗМІ світу.
Фільм презентував гість з України – Андрій Ребрик, голова Закарпатського обласного осередку Пласту-НСОУ, член Головної Пластової Булави, викладач української мови та літератури, здобувач кафедри історії України УжНУ.
Ідея картини належить Тарасу Химичу і Тарасові Чолію (продюсер) і з'явилась вона одразу після того, коли вони відзняли і презентували фільм про окупацію Галичини 1939-41 рр., який називався «Золотий вересень». Це був перший фільм, при створенні якого було використано так званий принцип Discovery – документальна зйомка, розповіді очевидців і художня постановка. В наступному фільмі вони взяли за мету розповісти про Карпатську Україну, окрім того, в 2014 року відбудуться святкування з нагоди 75-річчя Карпатської України. Також  з’являється все більше документів про Карпатську Україну, яка завжди становила великий історичний інтерес, оскільки 15 березня1939 році невеличка частина України проголосила державну незалежність свого краю та ухвалила Конституцію.
 
Довідка
 
Тарас Химич
український художник, режисер, кліпмейкер
 
Народився 1976 року у Львові. Навчався у Львівській академії мистецтв. У 2001-му отримав диплом бакалавра в Коледжі візуального мистецтва в Міннесоті (США). Працював незалежним дизайнером у США. 2001 року повернувся до України. Працює в галузі кліпмейкерства та документального кіно. У його творчому доробку понад 50 кліпів на пісні українських гуртів («Скрябін», «Тартак», «Гайдамаки», «ТНМК», «Фліт», «Мотор’ролла», «Сестри Тельнюк», Ot Vinta тощо). Зняв документальні стрічки, присвячені окремим сторінкам історії України ХХ століття: «У рамках долі – Історія 1-ї української дивізії УНА 1943-1945», «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939-1941», «Срібна Земля. Хроніка Карпатської України 1919-1939».

Файли


Срібна земля. Хроніка Карпатської України 1919-1939 (2012).mp4 mp4 (297.3 Mb)

Коментарі